Baza pytań prawo jazdy 2016: Ile jest pytań?

Legendy, podsycane przez mrożące krew w żyłach opowieści tych, którzy zdawali (bez powodzenia) testy na prawo jazdy, informacje o niewyobrażalnej i niewyuczalnej ilości pytań w testach na prawo jazdy mogą niepokoić każdego - nie tylko kursanta. Jak jest naprawdę? Czy wszystkich pytań jest naprawdę ponad 4 tysiące?


Testy na prawo jazdy

Testy na prawo jazdy: ile jest pytań na wszystkie kategorie?

Jest ich mniej niż 4 tysiące. Dużo mniej. Zdamyto.com postanowiło przerwać domysły i wystosowało oficjalne zapytanie do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Z odpowiedzi dowiadujemy się, że wszystkich pytań w oficjalnej bazie jest 2661 - na wszystkie kategorie. Ministerstwo nie publikuje bazy w podziale na kategorie  A, B... Podana liczba dotyczy zatem wszystkich pytań na wszystkie kategorie.

Podstawą do opublikowania bazy pytań jest art 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami. Zgodnie z obowiązującą ustawą o kierujących pojazdami pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Baza jawna, ale bez odpowiedzi

Opublikowane pytania z testów na prawo jazdy nie zawierają zaznaczonych prawidłowych odpowiedzi. Dystrybutorzy testów na prawo jazdy muszą więc postarać się sami o klucz odpowiedzi - z różnym skutkiem. Zdarza się bowiem, ze sprzedawane kursantom płytki CD z testami na prawo jazdy zawierają... błędne odpowiedzi.

Nowe pytania w testach na prawo jazdy

Pojawią się już we wrześniu tego roku. Pula pytań egzaminacyjnych zostanie powiększona o 441 nowych pytań. Aktualną bazę pytań egzaminacyjnych można znaleźć na zdamyto.com. Dostępna jest także aplikacja na urządzenia z systemem Android.

Wybierając testy na prawo jazdy ZdamyTo dostajesz:

  • wszystkie identyczne pytania, te same zdjęcia i filmy co na egzaminie;
  • możliwość przeglądania wszystkich pytań egzaminacyjnych po kolei dowolną ilość razy - cała NAUKA DZIAŁAMI;
  • każda odpowiedź na pytanie z uzasadnieniem odpowiedzi;
  • możliwość rozwiązywania egzaminów próbnych i zaliczania działów tematycznych;
  • gratis baza pytań pobierana na smartfon z systemem android.
Image: