Błędy podczas rozwiązywania testów na prawo jazdy

Wprawdzie w testach na prawo jazdy jest kilka podchwytliwych pytań, jednak te "najtrudniejsze" okazują się najłatwiejszymi. Dlaczego tak jest? Bo zdający egzamin teoretyczny nie potrafią przygotować się do egzaminu, albo po prostu nie znają całej bazy egzaminacyjnej. Jak uczyć się testów na prawo jazdy aby zdać egzamin?

  1. Nie odpuszczaj wykładów. To właśnie tam dowiesz się tego, czego oczekują od Ciebie na egzaminie państwowym. Suche fakty z książki to jedno, a żywy wykład to drugie.
  2. Zajrzyj do książki, chociaż lepszym rozwiazaniem jest e-kurs zawierający animacje. To właśnie dzieki nim zrozumienie czasem zawiłych zasad ruchu drogowego stanie się bajecznie prostsze. Książka tradycyjna niestety może zaoferować Ci jedynie zdjęcia, lecz choćby były one najlepszej jakości, to i tak nie przekażą tego, co może przekazać dynamiczna animacja. Doskonałym rozwiązaniem jest e-podręcznik zdamyto.
  3. Nie rozwiązuj testów na prawo jazdy. Test ma sprawdzić zdobyta przez Ciebie wiedzę i nie służy do nauki! Nauka poprzez rozwiązywanie samych testów na prawo jazdy sprawia, że program losuje pytania z poszczególnych działów. A to oznacza, że ślepy los sprawi, że dane pytanie pojawi się kilka, kilkanaście razy, inne nie pojawią się wcale.
  4. Poznaj całą bazę pytań. Niestety całą bazę testów na prawo jazdy trzeba poznać. Jest ona dostępna jest ona na stronie ministerstwa infrastruktury, ale gotowe do nauki testy na prawo jazdy w trybie nauki egzaminu udostępnia zdamyto.com (z dostępem na komórkę i komputer). Na zdamyto użyj opcji Nauka działami.
  5. Nie spiesz się a uzasadnienia do odpowiedzi czytaj uważnie. Łatwiej będzie Ci pojąć o co tak naprawdę chodzi w pytaniu.
  6. Nie sugeruj się zdjęciem, Czytaj pytania uważnie. Testy na prawo jazdy zawierają parę pytań, które wymagają dokładnego przeczytania (np to odnoszące się do nieprawidłowego poziomu oleju, czy skrzyżowań o ruchu okrężnym ze znakiem c-12). Czasem jedno słowo odwraca kompletnie treść i sens pytania. Zdarza się, że to samo na pozór pytanie ma inne odpowiedzi, a wszystko przez… zastosowanie tej samej grafiki ilustrującej. 
  7. Nie zapisuj się na egzamin, dopóki nie będziesz przygotowany(a) Zajrzyj do statystyk błędów. Tam właśnie znajdziesz nie tylko najtrudniejsze dla Ciebie pytania, ale i całe działy, które sprawiają Ci najwięcej trudności. Jeśli takie są - koniecznie je przerób i staraj się zrozumieć.

Powodzenia na terii :)

Image: