Czy po kilku latach trzeba powtarzać kurs nauki jazdy?

Cześć z Was, wracający do pomysłu zdobycia prawa jazdy nie wie często, czy kurs nauki jazdy trzeba po latach powtarzać. Ile więc jest ważny kurs na prawo jazdy?

Wszystko zależy od tego kiedy został zakończony kurs. Całkiem możliwe, że przed egzaminem wystarczy powótrzenie testów na prawo jazdy (o ile egzamin teoretyczny nie został zaliczony) lub wykupienie kilku godzin w nauce jazdy.

Kiedy kurs nauki jazdy trzeba powtarzać?

Jeśli Twój kurs ukończył się przed dniem 1 lipca 1998 to niestety musisz powtórzyć go powtórzyć i to w całym zakresie. Trzeba będzie przyponieć sobie przepisy, zaliczyć testy na prawo jazdy (egzamin wewnętrzny),  Przejść zatem musisz więc całą drogę: od uzyskania orzeczenia lekarskiego poprzez wygenerowanie numeru PKK po szkolenie praktyczne w nauce jazdy. Kursy ukończone przed 1 lipca 2018 utraciły bowiem ważność.

Jeśli kurs nauki jazdy został ukończony po 1 lipca 1998 to nadal utzrymuje on swoją ważność i nie ma potrzeby powtarzania go. Nie jest ważne, czy do egzaminu przystępowałeś, czy też nie. Liczy się data ukończenia kursu nauki jazdy.

Testy na prawo jazdy: pełna aktualna baza pytań egzaminacyjnych z darmowym egzaminem wewnętrznym

Image: