Jak skutecznie przygotować się do egzaminu teoretycznego?

Cała baza pytań stosowanych w testach na prawo jazdy stanowi informację publiczną zgodnie z art. 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami. Pytania można pobrać ze trony Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa jednak pobublikowana baza zawiera wymieszane pytania ze wszystkich kategorii prawa jazdy, dodatkowo ministerstwo nie opublikowało klucza odpowiedzi.

Profesjonalny system testów na prawo jazdy

Poznanie całej bazy pytań z testów na prawo jazdy może trudne nie jest, jednak precyzyjne wyłapanie tych zagadnień, które sprawiają największą trudność może okazać się problematyczne. Żmudne wyszukiwanie działów, pytań, szukanie odpowiedzi w kodeksie drogowym - to zajmuje cenny czas i nie zawsze przynosi oczekiwany rezultat. 

Idealną pomocą są testy na prawo jazdy ZdamyTo oferujące statystyki postępów nauki. Testy ZdamyTo zawierają oczywiście pełną bazę pytań stosowanych na egzaminach państwowych. Czenie się testów z wykorzystaniem funkcji NAUKA DZIAŁAMI a następnie sprawdzając zdobytą wiedzę w trybie egzaminu otrzymujesz dostęp do szczegółowych statystyk postępów w nauce. Dodatkowo dzięku statystykom  w testach ZdamyTo masz szczegółowy wgląd w to, czy rozwiązałeś wszystkie co do jednego pytania egzaminacyjne.

Testy na prawo jazdy ZdamyTo działają zarówno na urządzeniach stacjonarnych (komputery) jak i mobilnych (telefony, tablety). Dostępna jest też aplikacja na Androida.


Testy na pawo jazdy ZdamyTo: statystyki.

 

Jak przygotować się do egzaminu?

Zapoznanie się z wszystkimi pytaniami z oficjalnej puli sprawi, że na egzaminie państwowym nic nie będzie w stanie Cię zaskoczyć. Jak skutecznie uczyć się testów na prawo jazdy?

1. Rozpocznij od nauki pytań egzaminacyjnych według działów tematycznych. 

testy na prawo jazdy 2017
Testy na prawo jazdy ZdamyTo: nauka działami

Sprawdzenie zdobytej wiedzy z danego działu odbywa się drogą testu. Dzięki niemu możesz sprawdzić zdobytą wiedzę z każdego działu.

2. Nie śpiesz się. Zarówno pytania, jak i odpowiedzi i uzasadnienia czytaj dokładnie. W testach na prawo jazdy ZdamyTo każda odpowiedź na pytanie ma swoje uzasadnienie napisane przystępnym językiem.

testy na prawo jazdy
Testy na prawo jazdy ZdamyTo: uzasadnienie odpowiedzi dla każdego z pytań egzaminacyjnych

 

3. Jeśli zapoznasz się z wszystkimi pytaniami testowymi możesz przystąpić do rozwiązywania zestawów trybem egzaminu. ZdamyTo sugeruje rozwiązanie przynajmniej 60 – 80 zestawów egzaminacyjnych.

testy na prawo jazdy 2017
Testy na prawo jadzy ZdamyTo: tryb egzaminu

4. Na każdym etapie nauki testów na prawo jazdy masz dostęp do swojego panelu, skąd w prosty sposób możesz sprawdzić statystyki:

testy na prawo jazdy zdamyto
Zdamyto.com: profil kursanta

 

testy na prawo jazdy zdamyto
Testy na prawo jazdy ZdamyTo: pełne statystyki

Jeśli nie zaliczysz wszystkich pytań do NAUKA DZIAŁAMI -> ZALICZENIE DZIAŁU

testy na prawo jazdy zdamyto
Testy na prawo jazdy ZdamyTo: szczegółowe statystyki

System testów na prawo jazdy ZdamyTo umożliwia precyzyjne sprawdzenie zdobytej wiedzi. Statystyki pomagają odnaleźć pytania, na które ani razu nie udało Ci się udzielić pozytywnej odpowiedzi:

testy na prawo jazdy zdamyto
Testy na prawo jazdy ZdamyTo: statystyki błędów

Z panelu statystyk możesz przenieść się bezpośrednio do konkretnego pytania.

Cała oficjalna baza pytań egzaminacyjnych wykorzystywana na egzaminach państwowych w całej Polsce jest dostępna w testach na prawo jazdy ZdamyTo.com

Image: